Najčastejšie otázky a odpovede

Treba sa objednať na masáž?

Áno, na masáž  je potrebné sa objedbať. Odporúčam sa Vám objednať aspoň deň dopredu. V prípade, že sa chcete objednať dáku tú hodinku dopredu, je možné, že práve nebude voľný ten termín, ktorý by Vám vyhovoval .

Ako sa môžem na masáž objednať?

Na masáž sa možete objednať cez telefón ale aj prosteredníctvom e-mailu,sms či online rezervačného systému. . Ak sa nedovoláte je možné, že práve prebieha masáž a ja Vám nemám ako zodvihnúť, no hneď ako si nájdem zmeškaný hovor sa Vám ozvem spät. Ak sa však  budeťe  chcieť objednať na masáž cez e-mail alebo sms, prosím napíšte do textu svoje meno a kontaktné údaje, druh a dĺžku masáže o ktorú máte záujem a samozrejme deň a priblížný čas kedy by ste chceli masáž absolvovať. Ja vám buď Váš termín spätne potvrdím alebo sa dohodneme na inom.

Ak je klient objednaný na konkrétny čas, má prísť v predstihu?

Áno, je dobré prísť na masáž  aspoň o 5 minút skô , aby ste sa stihli pripraviť a daná procedúra mohla začať v dohodnutý čas. Horšie je, ak klient mešká, vtedy je možné, v závislosti od ďalších rezervácii maséra, masáž o daný čas meškania skrátiť. Ak klient mešká viac ako 15 min., bez telefonickej konzultácie, vtedy mám právo klientovi zrušiť termín. Preto ak viete, že budete meškať, dajte mi to vedieť. Avšak vždy sa snažím mať medzi klientami rezervu aby v prípade meškania prebehla masáž v kľude .

Kedy je dobré poradiť sa s lekárom ohľadom masáže?

Najčastejšie:

  • pri cukrovke
  • pri epilepsii
  • pri chronických kožných chorobách
  • pri kŕčových žilách
  • v tehotenstve
  • pri problémoch s krvným tlakom
  • vždy ked si nebudete istý, či keď máte dáke pochybnosti

Dá sa u Vás osprchovať?

Samozrejme. Sprcha je vám k dispozícií. Môžete sa osprchovať pred aj po masáži. Uterák, šlapky a sprchový gél sú Vám taktiež poskytnuté v salóne, nemusíte si preto nič nosiť :)

Ako prebieha masáž ?

Masáž začína uvodním rozhovorom kde je klient/ka   oboznámený s kontraidikáciami masáže . V prípade potreby je Vám odporučený druh i dĺžka masáže. Následne si lahnete alebo sadnete podla pokynov. Vo väčšine prípadou ste prikrití dekou či uterákom . Na vás už je len masáž si poriadne užiť . Počas masáže môžete  rozprávať alebo si aj pospať. Ak by vám bolo čokoľvek nepríjemné alebo máte individuálne požiadavky na masáž informujte o tom maséra včas aby sa predišlo zbytočným nedorozumeniam.

Prikrývate počas masáže?

Počas masáže sú prkryté  tie časti, ktoré sa nemasírujú buď dekou, plachtou alebo uterákom. Neprikrývame iba vtedy ak si to klient vyslovene neželá.

Ako dlho trvajú účinky masáže?

Je to dosť individuálne a záleží s akým problémom klient príde. Podstatou masáže je hlavne aby sa dostavil požadovaný efekt skôr či neskôr.  Napríklad, zbaviť sa úplne bolesti chrbta vyžaduje dlhodobý proces, čiže pravidelné chodenie na masáž v kombinácií s cvičením a podobne , Avšak, úľavu od bolesti či stresu cítite hneď po masáži a trvajú od niekolko hodín až dní.

Ak po masáži zvyčajne cítim ospalosť. Je to normálne?

Áno. Vo svaloch a krvi sa nachádza mnoho toxínov, ktoré sú tam uložené akoby v pokojovom stave. Telo vždy potrebuje fyzický stimul zvonka, aby sa v ňom niečo na fyzickej rovine aj udialo. Masáž je vynikajúci zdravotný stimul, ktorý úplne zrýchli, naštartuje a začína pretvárať celý organizmus. Počas masáže sa naštartuje detoxikácia organizmu a toxíny, ktoré boli  do vtedy v „pokoji“ sú pri masáži a po nej vylučované vo zvýšenej miere.

 

Použijem príklad. Pohyb lymfy v našom tele v pokojovom stave by som mohol označiť číslom 10. Pri klasickej masáži sa pohyb lymfatickej tekutiny zrýchli na 80, pri lymfatickej na 100. Toto je len obrazné prirovnanie, ale ukazuje nám ako sa v tele počas masáže menia pochody. Preto je logické, že nastáva zvýšené vylučovanie toxínov. Tomu možno pripísať únavu, či svalovicu na druhý deň. Z vlastnej skúsenosti viem, že čím viac aktívne cvičíte, staráte sa o seba a ste viac v pohode fyzicky či psychicky, tak aj reakcia po masáži býva o to menšia. A samozrejme to platí i naopak.

 

 

Masáž a vzrušenie.

Často sa stretávm s otázkou - bol som na celotelovej  masáži a hrozne ma to vzrušilo. Je to čudné? Mám sa hanbiť? Ako sa to dá riešiť?

Kontakt náhého tela s rukou masérky najmä v oblati stehien, zadku a brucha navodzuje takmer u každého pána pocit vzrušenia. Masérky aj normálnych neerotických salónov sú na takúto reakciu po väčšiene zvyknuté. Berú to ako znak uvoľnenia počas dobrej masáž , ale inak tomu nepripisujú zvláštnu pozornosť . Preto sa nemusíte hanbiť.

Riešiť sa to dá viacerými spôsobmi, môžu sa vynechať časti  tela ako stehná, pri ktorých dochádza k pocitu vzrušenia, vhodnou voľbou je aj prerušovaná masáž a podobne. Prebrať to môžete s masérkou.

 

Záver: pri masáži sa také vzrušenie môže dostaviť. Ale ostatné chute si musíme nechať ujsť. Preto nezabúdajte, že nie ste ve erotickom salóne a akékoľvek nevhodné poznámky či požiadavky si nehajte pre seba, inak môže byť masáž predčasne ukončená.

 

Kurzy Baby masáže s masérkou Simonou viac na www.babymasaz.info alebo online kurzy na  www.babymasaze.online
 
 

 

 

Ďakujeme, že ste nás navštívili.