Najčastejšie otázky a odpovede

Ako často je potrebné chodiť na masáž?

To je dosť individuálne, záleží to od vášho zdravotného stavu či od toho ako reagujete na masáž. Kým jednorazová masážna terapia sa môže ukázať ako veľmi prospešná, hlbšie a trvalé výsledky sa dosahujú pravidelnou masážou. Na masáž si môžete zájsť vždy keď máte čas a chuť. Je dokonca dokázané, že ak si človek dopraje masáž aspoň 2 krát do mesiaca, je aktívnejší v živote a lepšie mu to myslí. Pri liečbe zdravotného problému sa odporúča chodiť na masáž aspoň každý druhý deň, čo je optimálna doba na to aby sa telo stihlo zregenerovať. Takto je to dobré praktizovať až do zlepšenia zdravotného stavu. O častosti aplikácie masáže sa môžete poradiť aj s masérom, ktorý zhodnotí Váš stav a odporučí Vám to najlepšie. Pri zdravotných problémoch sa môžete poradiť aj s lekárom.

Ako si vybrať správny druh masáže?

Masáž by ste si mali vyberať podľa jej prínosu pre Vás a podľa toho či máte alebo nemáte zdravotný problém. V prípade ak sa jedná o Vašu prvú masáž, odporúčam Vám relaxačnú masáž . Jedná sa o niečo kratšiu a jemnejšiu masáž ako je  klasická masáž. Na začiatok Vám to bude stačiť. Avšak, vybrať si môžete akúkoľvek z ponuky. Po čase si nájdete takú, ktorá sa Vám bude páčiť najviac.

Čo je zahrnuté v cene masáže?

V cene mojich masáží sú zahrnuté

  • konzultácie a poradenstvo ohľadom masáže
  • masážne prostriedky- krémy, oleje, emulzie...
  • je zabezpečený pitný režim

Čo je zahrnuté v čase masáže?

Celková dĺžka trvania masáže je tzv. čistý čas. To znamená, čas od prvého kontaktu masérových rúk (od začiatok masáže) až po ukončenie masáže.

Čo si mám priniesť na masáž, a ako sa na ňu pripraviť?

Na masáž si prineste hlavne seba, nič iné nemusíte. Pred masážou si je potrebné zistiť  v akých prípadoch sa másaž nesmie vykonávať, hlavne v prípade ak trpíte dákym zdravotným problémom. Opýtať sa na to môžete aj maséra. Ak chcete, môžete si doniesť vlastnú relaxačnú hudbu. Pred každou masážou je vhodné osprchovať sa, či už z hygienických ale aj praktických dôvodov. Pri niektorých druhoch masáží sa používajú špeciálne oleje, krémy a podobne. Tieto prípravky sa výrazne lepšie vstrebávajú, ak je pokožka čistá. Pred masážou sa odporúča vypiť dostatočné množstvo tekutín. Masáž by sa nemala vykonávať tesne po hlavnom jedle, najskôr až o hodinu. Niečo malé si však zobnúť môžete, ale je dobré udržať si odstup 15-30 minút aby Vám neprišlo počas masáže zle.

Chcem prísť na masáž ale som hanblivý, musím sa vyzliecť úplne?

Nie, rešpektujem prijanie diskrétnosti a určite sa nemusíte vyzliecť donaha. Na masážnom stole mi môžete ležať v spodnom prádle. Pri masáži je vždy odhalená len tá časť tela, ktorá sa práve masíruje. Ostatné časti sú prikryté dekou, uterákom alebo plachtou . Neprikrývame iba vtedy ak si to klient vyslovene neželá. Nemusíte mať preto žiadne obavy. Vždy pred masážou a po ňej ste za stenou sami, takže sa môžete v klude pripraviť či obliecť.

Po masáži ma bolelo telo, je to normálne?

Áno stáva sa to, je to silná reakcia organizmu na masáž. Príčin mohlo byť viacero. Človek môže byť veľmi zanesený a masážou sa uvoľňuje množstvo neuvoľnených látok do krvi. Tie môžu spôsobovať únavu a malátnosť. Tento stav je však prechodný a trvá väčšinou jeden deň. Ak sa Vám to stalo v budúcnosti o tom určite informujte maséra. Väčšinou sa to stáva ľudom, ktorí nechodia často na masáž a ich telo je veľmi zanesené. Predchádzať takémuto stavu môžete tak, že si zvolíte miernejší tlak pri masáži a kratšiu masáž, kým si vaše telo nezvykne a nezbaví sa škodlivých látok.

 

 

Čo môžem robiť počas masáže?

Počas masáže je potrebné hlavne uvolniť sa, kľudne si môžete aj pospať. Ak máte chuť, môžete sa aj vyrozprávať, nevadí mi to. Počas masáže máte právo si zvoliť tlak masáže, ktorý Vám najviac vyhovuje . Takže, vždy keď sa Vám masáž bude zdať veľmi bolestivá alebo príliš slabá, stačí povedať. Počas masáže je dobré oznámiť masérovi  čokoľvek, čo by Vám bolo nepríjemné. Tiež si môžete zvoliť ktorej časti sa viacej treba povenovať (napríklad pri masáži chrbta chcete aby sa viac času venovalo krížom).

Môžem sa pred masážou najesť?

Masáž by sa nemala vykonávať tesne po hlavnom jedle, najskôr až o hodinu .Nieje dobré však prísť na masáž hladný, preto si môžete niečo malé zobnúť, ale je dobré udržať si odstup 15-30 minút pred maážou aby Vám neprišlo zle.

Čo je dobré robiť po masáži?

Tesne po masáži sa treba pomaly postaviť aby sa Vám nezakrútila hlava alebo ste sa nepošmykli. Odporúča sa po masáži relaxovať a hlavne vypiť dostatok vody alebo čaju, aby mohli Vaše obličky účinne vylučovať toxíny z Vášho tela preč. Ak to nie je nutné, odložte sprchovanie a kúpeľ, aby mohli dlhšie pôsobiť masážne oleje na pokožku.

Kurzy Baby masáže s masérkou Simonou viac na www.babymasaz.info alebo online kurzy na  www.babymasaze.online
 
 

 

 

Ďakujeme, že ste nás navštívili.