Najčastejšie otázky a odpovede

Môžem masáž počas kojenia ?

Samozrejme. V prípade dojčenia sa neodporúčajú len veľmi detoxikačné masáže ako medová , čokoládová masáž a podobne.Tieto masáže sa neodporúčajú len z toho dôvodu , že toxíny odplavujúce sa z tela sa dostávajú do mlieka. Klasická/relaxačná jemná masáž je pre maminku úplne bezpečná a nemôže to zapríčiniť menšiu tvorbu mlieka ani iné problémy. Čoraz viac maminiek si dopraje  masáž aby odstránila bolesti chrbta , oddýchla si od únavy a celkovo prišla na iné myšlienky. Masáž sa môže vykonávať v sede i v lahu na bruchu. V druhom prípade, ak je žene nepríjemné ležať na bruchu z dôvodu tlaku na prsia, sú opatrenia ,ktorými sa tento tlak dá znížiť. Pri masáži sú používané len prírodné oleje a preto sa netreba bát . Maminky, ktoré si robia starosť pre únik mlieka a podľa nich trápneho pocit, môžu túto starosť zahodiť za hlavu. Je to normálna vec a plachty sú po masážach menené ( prípadne si maminka môže pod prsia doniesť plienku- pre jej lepš pocit).

O tom ,že kojíte informujte masérku- pre lepší pocit konfortu a prispôsobenie masáže.

Pracujete aj cez víkend ?

Áno pracujeme ale je potrebné objednať sa.

Mám menštruáciu. Môžem masáž ?

Pokiaľ Vás netrápia žiadne bolesti počas menštruácie ,tak masáž môžete. Odporúča sa však len veľmi jemne masírovať oblasť krížov, v prípade silnej masáže sa môže táto časť aj vynechať. Ak by ste chcela reflexnú masáž chodidiel a máte menštruáciu, môžete, no plôšky ženských orgánov ,nachádzajuce sa v určitej časti chodidieľ ,Vám v tomto prípade stláčať nebudeme.

 

 

Mám na nohách kŕčové žily. Môžem vtedy masáž ?

Ak máte veľmi vystúpené- je vhodná len lymfodrenážna masáž prípadne iba jemné pohladenie nôh olejom pre pocit úplnosti pri celotelovej masáži. Ak  máte  žily potrhané a zapálené- masáž nôh určite nie( max chodidiel). Ale nezúfajte je možná masáž inej časti tela.


 

 

Čo pomôže ak mám reakciu po masáži ?

Po masáži sa odporúča vypiť veľa vody , odplavia s atak toxíny z tela von a znižuje sa tak následná reakcia. Reakcie na masáž sa stratia ,ak na ňu chodíte pravidelne. Ak si doprajete masáž len z času na čas ale reakcia Vám veľmi prekáža , môžete si dať preventívne po masáži acylpirín - je však lepšie vydržať ;)

Akým spôsobom môžem zaplatiť? Dá sa platiť kartou ?

Kartou sa platiť nedá ,preto si pripravte dostatočnú hotovosť .O cene sa môžete informovať predom.

Hanbím sa za niektorú časť môjho tela, preto nechcem masáž.

Najčastejšie sa ľudia hanbia za svoje telo ak majú nadváhu, nadmerné ochlpenie, akné alebo jazvy. Hanblivosť by vás ale nemala zastaviť pri starostlivosti o vaše zdravie. Uistujem Vás , že masérky v našom salóne už videli naozaj kadečo a hlavne nesúdi podľa vzhľadu. V konečnom dôsledku každé telo je iné , výnimočné  a krásne a postaráme sa o vás s láskou či máte veľké brucho , tučné boky, šesť prstov, krivý nos alebo odstávajuce uši . Ved sme  len ľudia a dokonalosť neexistuje .

Mám si zložiť spodnú bielizeň?

Je to len na vás.Mnohí ľudia si bielizeň radšej nechávajú ale iní sú radšej úplne nahí. Pokiaľ máte problematickú oblasť krížov, tesné spodky môžu byť pre maséra prekážkou.Taktiež v prípade ak chcete masírovať zadok či hornú časť stehien.

Zvyknú ľudia počas masáže zaspať?

Áno stane sa to a aj si občas pochrápu , ale je to naozaj výnimočné a väčšinou len tak podriemkávajú . Je to prirodzené keď je človek uvoľnený .

Má správna masáž bolieť?

Ak je Vám niektorý z hmatov z osobného hľadiska nepríjemný, nebojte s aa povedzte to. Samotná masáž nesmie byť nepríjemná a veľmi  bolestivá, no nemalo by to byť tiež len také „hladkanie“. Človek by si mal sám pre seba hovoriť: „Áno, trošku to bolí, ale je to pre moje zdravie, rozmasírovanie mi pomôže“ -Avšak každý máme hranice citlivosti inde, preto treba hneď upozorniť, ak niektorý z hmatov je viac bolestivý. Rozhodne by človek nemal ísť z masáže ako zbitý pes.

Vy sa pýtate, my odpovedáme

čo ak dôjde pod vplyvom vzrušenia k nechcenému vyvrcholeniu

čo v prípade ak v priebehu masáže dôjde k vzrušeniu, alebo prípadne aj k vyvrcholeniu . Predsa len dotyk dámskych rúk môže byť silný zážitok a stať sa môže aj také

Re:čo ak dôjde pod vplyvom vzrušenia k nechcenému vyvrcholeniu

Ak vyvrcholíš už pri dotyku, tak je nutné trénovať výdrž.....

Pridať nový príspevok